U-Kan Michelin Freeride

Kategorie
    fitness
    Ložiska
    ILQ 7

Kolečkové brusle U-kan Michelin Freeride -Novinka na českém trhu!! Atraktivní urbanová brusle francouzské značky U-Kan určená pro každodenní freestylové bruslení. vel.38-47 Novinka na českém trhu!! Atraktivní urbanová brusle francouzské značky U-Kan určená pro každodenní freestylové bruslení. Díky masivnější konstrukci boty i podvozku tato brusle velmi snadno překoná mírnější překážky jako jsou obrubníky, schody apod. Na vývoji podvozku a koleček se podílela známá firma Michelin. Patentovaný, tlakově litý hliníkový podvozek typu DWT 4WS ( Double walled technology ) o rozměru 245 mm je konstruován tak, že patentovaný systém SaS (shock absorbing system) tlumí značnou část chvění vznikající nerovnostmi při jízdě, dvojitá stěna podvozku dodává vysokou tuhost podvozku. Kolečka z vývojové dílny firmy Michelin mají průměr 80 mm a tvrdost 84A. Tato kolečka jsou vhodná pro všechny typy betonových či asfaltových povrchů. Použita jsou ložiska Twincam ILQ 9. Bota brusle je velmi dobře polstrovaná, v oblasti nártu se stahuje pomocí tkaničky a rychloupínací přazkou. V oblasti holeně je rovněž rychloupínací plastová přazka.

2zákazníci nedoporučují produkt

• Pohodlná bota
      • Pásek přes nárt
      • Kolečka
      • Uchycení rámu
      • Tkaničky

Brusle jsem zakoupil na freestyle a freeride víceméně k tomu, k čemu jsou určeny.
      Z počátku jsem byl z bruslí nadšený, než se začal povolovat rám, je to šroubový spoj stávat se to může. Jenže jak jsem doatahoval tak se rám v místě šroubu ohnul a začal praskat.
      Evidentně to samé co u kolegy brusle mám 3 měsíce, posílám k reklamaci a uvidíme.
      Pro bežného uživatele by asi brusle byly vhodné, jen na to určení nevím nevím, znovu do nich nepůjdu. Což je velká škoda protože až na ten rám jsou perfektní

• Boty jsou velmi pohodlné
      • Kolečka Michelin jsou perfektní
      • Tkaničky je potřeba ihned vyměnit
      • Podvozek špatně drží a praskl

Brusle jsem si koupil na učení se freestyle slalomu, byly to jediné brusle které mě netlačily a perfektně seděly na noze oproti třeba Rollerblade Twister a Powerslide S4. Jediný problém byly tkaničky které jsou tenké, řežou do prstů při zavazování a brzy se stejně přetrhly. Podvozek se dá posouvat do stran a je potřeba ho pořádně dotáhnout, jinak ve zvolené pozici dlouho nedrží. Po asi půl roce mi u jedné brusle praskl rám v místě kde je uchycen šroubem k botě. A to jsem jezdil pouze slalom mezi kužely po hladkém asfaltu, ani jsem se nepokoušel o skoky nebo nějaký pokročilejší styl jízdy. Těžko říci zda šlo o vadný kus, ale reklamace toto zamítla, i přesto prodejce rám vyměnil, tak jsem zvědavý jak dlouho vydrží. Nechápu jak u bruslí které jsou určeny i pro ježdění po schodech může být rám z tak chatrného materiálu, nechci si ani představit ten pád kdyby k prasknutí rámu došlo třeba při rychlé jízdě někde ve městě. Moje prvotní nadšení z těchto bruslí je fuč, příště se poohlédnu po něčem osvědčeném ve světě freestyle bruslení.