Recenze ROLLERBLADE Macroblade 100

Ověřený zákazník SportObchod.cz

Přidáno: 23. července 2017

Zakoupeno v SportObchod.cz

• dobré zpracování
  • výrobce myslel na údržbu - čištění koleček a ložisek je snadné
  • brusle jsou opravdu rychlé - bez výrazné snahy jde jet velmi svižně
  • z velké rychlosti se hůř brzdí, výrobce by mohl vymyslet lepší brzdu pro rychlejší typy bruslí - je potřeba s tím počítat

Aktuálně to vypadá dobře - bota, kolečka i ložiska se zdají být lépe konstruované než u předešlých bruslí.
Jízda mnohem lepší - měl jsem si 100mm kolečka koupit dřív.
Zatím příliš krátká doba na hodnocení kvality. To hlavní ukáže čas.

Zapínání: Utažení dá více práce
Pohodlí: Velmi pohodlná bota i na delší tratě
Brusle jsou vhodné pro: Profesionála / závodníka
Ověřený zákazník SportObchod.cz

Borys

Přidáno: 12. května 2016

Zakoupeno v SportObchod.cz

• Vynikající brusle. Můj předchozí model byl Rollerblade a po vyzkoušení všech značek na trhu jsem se opět k Rollerblade vrátil. Rollerblade dělá (asi) odlišnou lištu pro upevnění koleček, takže jsou brusle snáze ovladatelné než všechny ostatní 100mm modely a jízda se tolik neliší od 80mm koleček.
  • Jízda na 100mm kolečkách je vhodná pro zkušené bruslaře, je náročnější na kondičku a správnou techniku, ale odměnou je vyšší rychlost a snažší překonání drobných překážek a nerovností.
  • Vyjímatelná je pouze polovina polstrování vnitřní boty (směrem od paty ke kotníku a lýtku), špička vyjímatelná není a tudíž se nebude dát vyprat. Z dlouhodobé zkušenosti s jinými bruslemi to ale nevadí.
  • Jakožto člověk s plochýma nohama bojuju s vnitřní vložkou pod chodidlo, která je rovná a tvrdá a hodily by se mi do bruslí otropedické vložky, aby mě nebolela chodidla na větší vzdálenosti (20-40km). Původní vložka je však jednoduše vyměnitelná a zatím jsem to vyřešil vložkou s paměťovou pěnou, která do bruslí perfektně sedí.

Poloprofesionální brusle za rozumnou cenu, vhodné k rychlé kondiční jízdě, na půlmaratony a maratony. Doporučuju dokoupit 100mm kolečka Fothon, které jsou podobně drahé, jako jiná kolečka a v noci svítí, takže budete upoutávat pozornost :)

Zapínání: Utažení je velmi jednoduché
Pohodlí: Velmi pohodlná bota i na delší tratě