Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Kolečkové brusle

Určení in-line bruslí - dámské, pánské nebo unisex?

© Všechna práva vyhrazena. SportObchod.cz s.r.o.


S ohledem na odlišnou fyziologickou stavbu mužské a ženské nohy se stále častěji setkáváme s bruslemi, které mají svoji konstrukci přizpůsobenou pro potřeby daného pohlaví. Nicméně toto rozdělení není nutné brát dogmaticky, stále nejprodávanější jsou unisex brusle a pánské brusle si kupuje nejedna žena.
 

Určení inline bruslí

Unisex

Kategorie bruslí hodící se jak pro muže, tak ženy. Brusle jsou typické svojí univerzálností a konstrukcí vhodnou jak pro mužskou, tak i ženskou klenbu nohy a chodidla. Brusle unisex kategorie bývají v menších (dámských) velikostech uzpůsobené specifikům dámského chodidla.

S rostoucí velikostí boty (platí hlavně od velikosti 42 nahoru) se mění také celková konstrukce brusle, která je potom širší a uzpůsobená spíše pánským chodidlům.

Pánské

Brusle určené především pro muže. Konstrukce brusle, tvrdost koleček a veškeré další parametry jsou přizpůsobené charakteru mužské postavy. Brusle jsou tedy většinou pevnější a dimenzované především na větší hmotnost (75 kg a více) a větší výšku postavy.

Pánské modely v přechodových velikostech 41, 42, 43 dost často vyhovují také ženám.

Dámské

U těchto dámských modelu bruslí můžete počítat s tím, že se výrobce snažil maximálně vyhovět specifikům dámské postavy - tedy menší výšce, nižší váze a specielní klenbě dámské nohy (odlišný nárt, užší chodidlo, stavbu kotníku). Brusle tak bývají oproti pánským modelům uzpůsobené dle těchto parametrů.
 

© Všechna práva vyhrazena. SportObchod.cz s.r.o.
Porovnat kolečkové brusle