Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Kolečkové brusle

Jak si vybrat in-line nebo kolečkové brusle?

Kromě dalších parametrů existují 3 základní jednoduchá kritéria, která Vám výběr kolečkových bruslí zásadně usnadní.
 
Jak vybírat kolečkové brusle

Zkušenosti s bruslením

Stejně jako u ostatních sportu neznamená to nejdražší to nejlepší právě pro Vás.

Rozhodně proto nedoporučujeme začínat na velkých kolečkách nebo speedových bruslích (více v popisu kategorií in line bruslí). Pokud si nejste jistí, kupte si raději nějaký základní model, který vyzkoušíte a třeba po sezóně prodáte dál. Je to lepší než si hned koupit top model, který Vám bude ležet ve skříni nebo ho prodáte s velkou ztrátou.

ALE POZOR - in line bruslení se v principu moc neliší od bruslení na bruslích na led. Dá se říci, že pokud umíte na nich, na 90% Vám to na kolečkových bruslích půjde ještě lépe!

Styl jízdy

Brusle jsme rozdělili do několika stylů jízdy. Obecně platí, že intenzivnější a pravidelnější ježdění vyžaduje brusle, které jsou na to stavěny. Stejně tak nemá cenu kupovat špičkové brusle, pokud vyrazíte 1x za měsíc na pohodovou projížďku okolo domu.

Především u intenzivněji využívaných bruslí nepodceňujete údržbu - dotahování koleček, čištění a mazání koleček, jejich včasnou výměnu. Hodně to ovlivní kvalitu Vaší jízdy.

Vaše okolí = s kým budete jezdit?

Před koupí dobře zvažte, s kým budete jezdit. Pokud budete jezdit sami, nemusíte se ohlížet - vyberte si brusle, které Vám nejlépe sedí podle kategorie in line brusle, stylu jízdy a koleček.

Pokud naopak budete jezdit převážně ve skupině, je dobré se podívat, na čem jezdí ostatní. Pokud si např. koupíte brusle s 90 mm a plánujete jezdit s přítelkyní, která vlastní model s kolečky 78 mm, brzo si asi půjdete na nervy.
 

Všechna práva vyhrazena. SportObchod.cz s.r.o.
Porovnat kolečkové brusle