Botas Stratos 90

• , zakoupeno v Aukro.cz

• -velká kolečka
    • -pohodlí uvnitř bruslí
    • -neshodujou se velikosti, kupujte si určitě o 2 čísla větší

Brusle jsou perfektní, hrozně jsem si je zamilovala. Předjedu na nich i kolo :D Jediné co mi vadí, jsou uvedené velikosti. Už v minulosti jsem měla brusle botas a koupila jsem si velikost 38, tak jsem si teď objednala velikost stejnou a byla mi velmi malá. Vymněnila jsem je proto za velikost 39 a i ta mě tlačí.. Ideální by teda pro mě byly 40, ale to už jsem neměnila.. Proto doporučuji zakoupit o 2 čísla větší nebo pro jistotu se domluvit s prodejcem o možnosti výměny zboží :)

• velká kolečka

ILQ 9
Tvrdost koleček
84 A

In line brusle
Kolečkové brusle pro aktivní in-line bruslaře.

Třídílný skelet POWER TRANSFER z odlehčeného plastu s otočnou manžetou umožňuje plný přenos energie do odrazu, výbornou stabilitu a bezpečnost. Vzdušný a pevný svršek boty. Pevné upnutí nohy zajišťuje šněrování, nártový pásek na suchý zip a ozubený pásek s rychloupínací přezkou AUTO LOCK s bezpečnostní pojistkou. Kvalitní jednodílný podvozek z odlehčené Al slitiny je k botě přichycen 2 centrálními šrouby s možností nastavení pozice. Je osazen litými PU kolečky High Resistant 90 mm/84 A a výbornými ložisky TWINCAM ILQ 9 CLASSIC.

Technické informace:

Klasifikace podle ČSN EN 13843: třída A - pro bruslaře s tělesnou hmotností větší než 20 kg a menší než 100 kg

• velikost koleček 90 mm
    • ložiska ILQ9
    • upevnění boty

Výborné a obzvláště rychlé brusle pro pokročilé bruslaře, jsem s nimi velmi spokojen. Moje běžná velikost boty je 42,5, brusle mám 43, bál jsem se, že budou tlačit, ale při jízdě sedí perfektně. Jen šněrování boty je nedořešené, nechal jsem u obuvníka přidat po 4 háčcích, a teď mohu botu zavazovat až po vrch, což v kombinaci s přezkou a stahovacím páskem je nejlepší řešení. A to jen za 100,- Kč navíc.

• , zakoupeno v Aukro.cz

spokojenost

• nesedí na noze

perfoktní jízda, nesedí na noze

***

• - výborně sedí na noze
    • - vynikající ložiska
    • - robustní ale přitom lehké
    • - rychle odešla původní kostka brzdy, ale ta se stejně časem musí vyměnit

Botas měl vždy jedny z nejkvalitnějších bot i u klasických bruslí, takže jsem je zkusil a udělal jsem dobře. S dodávanými kolečky (ložisky) jedou neskutečně a ostatní suverénně poráží v dojezdu. Upevnění nohy v botě je bezproblémové, tvrdší tkaničky drží, neprokluzují a neopotřebovávají se. Vrchní upínací pásek má dostatek prostoru k zasunutí a nebrání mu prostor u achylovky. Za tu cenu překonali mé očekávání mnohonásobně a bruslení mne baví. Prostě to po prvních pár jízdách neleží někde ve skříni.

• Velikost koleček
    • Botička sedí dobře na noze
    • Cena x kvalita
    • Vzhled
    • Rychle se opotřebí brzda a to opravdu rychle
    • Jazyk se shrnuje
    • Zavazování je takové neotesané a namáhavé oproti jiným druhům na které jsem zvyklá

Brusle už bych si znovu nekoupila už jen z toho důvodu, že jsem na nich byla 4x a brzdu skoro už nemám, což je pro mě celkem stěžejní

Brusle jsou parádní

• , zakoupeno v Sportega.cz

• Kvalitní brusle za výbornou cenu. Dobře sedí na (mé) noze.
    • Možná by mohla být v botě kvalitnější vložka, ale já stejně používám své speciální. Jinak jsem zatím nenašel.

Potřeboval jsem solidní brusle za dobrou cenu a na základě osobního doporučení jsem vybral tyto. Za danou cenu asi bezkonkurenční, po dvou jízdách jsem nenašel slabinu. Brusle mají o něco volnější upnutí kotníku, což špatným bruslařům poněkud ztíží začátky (takže doporučuji se zpočátku věnovat hlavně technice), naopak dobrým to umožní lepší odraz.Běžně mám velikost 42 - 42 a 1/2 UK, Botasy mi sedly ve velikosti 43 přesně.
    Pro mě výborná koupě. Jediné, co je třeba vyřešit, jestli 90 mm nebo 100 mm kolečka. Já jsem vybral 90 mm a jestli jsem udělal dobře zjistím jedině tehdy, až někde otestuji stovková.

• , zakoupeno v Sportega.cz

• Jsem naprostý začátečník, brusle padnou perfektně na nohu, jezdí lehce. Prostě super

Pozor na vetší kolečka, brusle jsou velmi rychlé a začátečníka to může zaskočit.